Finansal Destek İmkânları

İstanbul Üniversitesinde her yıl çeşitli burslarla öğrenciye destek sağlanmaktadır.

Öğrencilerimize rehberlik ve danışmanlık görevini yürüten Rehberlik, Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimimiz, öğrencilerimizin kayıtları sırasında İ.Ü. bursları için aday öğrencilerin seçilmesi görevini de yerine getirmektedir. Birimimiz ayrıca her eğitim öğretim yılı başında yarı zamanlı öğrenci çalıştırma programında da görev yapmaktadır. Bu bursların dışında resmi ve özel kuruluşlar ile kişilerin sağladığı burslar için öğrenci seçimini gerçekleştirmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bu menüde Rehberlik, Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimi başlığını inceleyiniz.

İstanbul Üniversitesinde Öğrenciye Sunulan Burs Olanakları

LYS’den başarılı olup ilk 200’e giren ve İstanbul Üniversitesini tercih öğrencilere barınma, yemek hizmetleri ve aylık 300 TL burs verilmektedir.

Her eğitim-öğretim yılı başında, İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü kanalı ile Dr. Ziya Gün Vakfı, dereceye giren öğrencilerimize burs imkânı sağlamaktadır.

Her yıl Kredi Yurtlar Kurumu dışında üniversitemizden resmi ve özel kuruluşlar ile kişilerin sağladığı burs olanaklarında 9 bin öğrencimiz yararlanmaktadır.

Bunların dışında öğrencilerin bizzat kendi başvurularını kabul eden kurumların sağladığı olanaklar Rehberlik, Danışmanlık ve Sosyal Destek Birimimiz web sayfasında ve Fakültelerin Öğrenci İşleri Büroları aracılığıyla öğrencilerimize web adresi ve ilân panolarında duyurulmaktadır.

2018 © Bilgi İşlem Daire Başkanlığı.